امکانات نقشه های جاماسپ
- ۱۹:۴۵

آدرس یاب
اگر تنها بخشی از یک نشانی یا آدرس شهری را می دانید، به راحتی ان را با تایپ بخشی از آن در آدرس یاب جاماسپ بیابید.

کوشش در ورود اطلاعات نقشه های جاماسپ به گونه ای بوده است که تا حد امکان رابطه منطقی میان گذرگاه های شهری اعم از بزرگراه، خیابان و کوچه از یک طرف و اماکن عموی و تجاری شهر برقرار گردد، از همین رو کاربران نقشه های جاماسپ امکان فوق العاده ای برای جستجوی اماکن و گذرگاه ها در اختیار دارند. به زبان دیگر می توان گفت هر کاربر در هنگام مشاهده نوار آدرس یاب در بالای صفحه نقشه ها در محیط دسکتاپ، تبلت یا تلفن همراه می تواند تنها بخشی از نشانی محل مورد علاقه خود را تایپ نماید و در برابر یافته های مربوط به همان تعداد کاراکتر تایپ شده برای وی به نمایش در می آید. حتی ممکن است که کاربر تنها بخشی از خیابانی که محل مورد نظر وی در آن قرار گرفته است را بداند و با تایپ آن و پاسخ های دریافتی همزمان عبارت بعدی را برای کوچک تر شدن مجموعه پاسخ ها و نزدیک شدن به پاسخ مورد انتظار تغییر دهد و به پاسخ دلخواه خود در سریعترین رمان ممکن برسد.

یکی دیگر از قابلیت های آدرس یاب، یافتن پنهان نام های قدیمی گذرگاه ها و نمایش نشانی و آدرس جدید می باشد که به کاربران امکان می دهد که نگران به روز بودن اطلاعات شهری شان درباره تغییر نام گذرگاه ها نباشند. البته با توجه به تغییرات پی در پی نام گذرگاه ها، برای بیش از چند بار در سال های گذشته، امکان اطلاع از همه این نام ها فراهم نشده است، ولی کوشش شده است تا اندازه ای به نام های قبلی و موازی هر گذرگاه نیز اهمیت داده شود.

 

 در تصویر بالا، نام خیابان آپادانا به خرمشهر و نام خیابان نوبخت به شهید عربعلی تغییر یافته است، ولی کاربر از نام های نوین این گذرگاه ها بی اطلاع است و به دنبال یک نشانی در منطقه آپادانا نوبخت می گردد، آدرس یاب برای وی چند پاسخ نزدیک در محله نیلوفر پیشنهاد داده است که در آنها نام قدیمی گذرگاه با نام های نوین آن جایگزین شده است و کاربر می تواند با تایپ یک یا چند کلمه بیشتر به نشانی مورد انتظار خود برسد و با کلیک بر روی آن نشانی دلخواه خود را در وسط نقشه ملاحظه نماید.

آدرس یاب جاماسپ یکی از ابزارهای سودمند برای کاربران نقشه های جاماسپ می باشد.

 

نقشه های جاماسپ
آدرس یاب