امکانات نقشه های جاماسپ
- ۱۹:۴۳

جستجوی اماکن عمومی و تجاری شهری
آیا به دنبال یک بیمارستان، پمپ بنزین، رستوران یا داروخانه می گردید؟ نقشه های جاماسپ نزدیک ترین آنها را برایتان پیدا می کند.

در نقشه های جاماسپ اماکن عمومی و تجاری متعددی ثبت شده اند و به تدریج تعداد آنها در حال افزایش است، بیمارستان ها، پمپ بنزین ها، مساجد، مراکز خرید، بوستان ها، کلانتری ها، دانشگاه ها، مدارس و دسته بندی های متعدد دیگری نیز در نقشه های شهر تهران بر روی نقشه های جاماسپ جانمایی شده اند.

برای دسترسی به هریک از این اماکن، کاربران می توانند در نوار جستجو یا همان آدرس یاب، محل مورد نظر خود را آسانی بیابند، اما چنانچه تمایل به مشاهده اماکن مشابه در یک محدوده قابل نمایش بر روی نقشه باشد، با استفاده از راهنمای نقشه، می توان به جستجوی اماکن هم نوع بر روی نقشه پرداخت. 

برای این منظور ابتدا با حرکات ماوس و صفحه کلید، به نمای دلخواه خود از نقشه بروید و با انتخاب نشان های نقشه، از نوار بالا، گروه اماکن دلخواه خود را کلیک نمایید. جاماسپ در این حالت همه اماکن مورد نظر شما را در کادر نقشه نشان می دهد.

در صورت حرکت دادن نمای نقشه، جستجوها به صورت خودکار با حرکت شما به روز می شوند و پاسخ های متناسب با نمای جدیدی که در حال مشاهده آن هستید، نمایان می گردد.

 

برای نمونه کاربری با پیمایش نقشه به نمای نقشه در شکل زیر رسیده است.

او در این ناحیه به دنبال بیمارستان است، برای انجام این جستجو، نشان های نقشه در نوار بالا را انتخاب می کند.

روی گزینه بیمارستان کلیک می کند و بیمارستان های قابل نمایش در کادر نقشه او ظاهر می شوند. 

 

با تغییر نمای نقشه توسط کاربر، بیمارستان های جدیدی به صورت خودکار نمایش داده می شوند، در اینجا کاربر نمای نقشه را با کشیدن ماوس کمی به سمت جنوب می برد و بیمارستان های مناطق جدید ظاهر می گردند.

با کلیک بر روی هر یک از نتایج بر روی نقشه اطلاعات مختصری از بیمارستان انتخاب شده ظاهر می شود که کاربر می تواند برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی گزینه *اطلاعات بیشتر* نیز کلیک نماید تا شماره تماس و سایر مشخصات مکان دلخواه نمایان شود.

 

همین مثال را برای کاربر تلفن هوشمند دنبال می کنیم، نمای نقشه او شکل زیر است.

او به دنبال بیمارستان های این کادر و نما از نقشه می گردد، پس بر روی آیکون منو در بالای صفحه که شکل آن در زیر آمده است، با انگشت خود فشار می دهد.

پس از باز شدن صفحه منو، کاربر ما گزینه *مکان های نزدیک در کادر نقشه* را انتخاب می کند.

 

پس از انتخاب گزینه *مکان های نزدیک در کادر نقشه*، کاربر فهرست انواع اماکن را مشاهده می کند.

کاربر با انتخاب گزینه بیمارستان، جستجوی همه بیمارستان ها در کادر نقشه را  درخواست می کند و با نقشه زیر روبرو می گردد.

در روش جستجو در تلفن هوشمند، همانند روش پیشتر گفته شده، کاربر امکان تغییر نمای نقشه با حرکت دادن صفحه داراست و نتایج جستجو و در این مثال خاص، بیمارستان ها در هر بار تغییر، با بیمارستان های نمای نقشه جدید به روز می شوند. همچنین کاربر می تواند برای دیدن فهرست نتایج عبارت *نتیجه جستجو اینجاست* در باکس سفید رنگ پایین صفحه را انتخاب نماید، یا برای دیدن نمایی بزرگتر از نقشه، عبارت کوچکنمایی را انتخاب نماید.

 

 

 

نقشه های جاماسپ