راهنمای نقشه های جاماسپ
- ۱۳:۵۰

بازیابی گذرواژه
قبلا یک حساب در جاماسپ ساخته اید، ولی گذرواژه یا پسورد آن را فراموش کرده اید، روش بازیابی آن به شرج زیر است:

از آنجا که برخی از خدمات جاماسپ همچون مشاهده تصاویر ماهواره ای، ساخت نقشه های شخص، یادداشت نهادن روی توضیحات اماکن و تعداد خدمات بیشتری که هنوز آماده بهره برداری نشده اند، نیازمند شناسه کاربری وارد شده برای کاربر هستند، و ممکن است کاربر گذرواژه خود را فراموش کرده باشد، فرآیندی به نام بازیابی گذرواژه در جاماسپ تعریف شده است که به کاربران اجازه می دهد گذواژه مرتبط با شناسه کاربری خود را تغییر دهند. از این رو در این نوشتار کوشش می شود به آسانی مراحل گوناگون بازیابی گذرواژه در جاماسپ بازگو شود. گفتنی است، بازیابی گذرواژه می تواند در دو ناحیه رایانه یا لپ تاپ، و همچنین گوشی ها و تبلت ها انجام شود که در هر حالت صفحات تغییر شکل مختصری دارند ولی تمام مراحل مشابه یکدیگر هستند. در اینجا صفحات راهنما از صفحات یک تلفن همراه آورده شده است و کاربران برای بازیابی گذرواژه در رایانه شخصی دقیقا همین مراحل را می توانند دنبال نمایند.

نخست به صفحه ورود کاربران بروید، برای این کار  با انتخاب آیکون منو در تلفن های همراه، بر روی آیکون مهمان (بالای نوشته مهمان) و در مورد کاربران رایانه شخصی با انتخای گزینه *ورود* از نوار بالای صفحه، به صفحه ای با نشانی https://login.jamasp.ir هدایت می شوید. (می توان مستقیما با تایپ نشانی صفحه به صفحه ورود کاربران نیر رسید).

در اینجا عبارت *گذرواژه تان را فراموش کرده اید؟* را انتخاب نمایید.

 

پس از انتخاب، جاماسپ شناسه کاربری که گذرواژه آن فراموش شده را از شما می پرسد، از آنجا که شناسه کاربری شما، ایمیل شما می باشد، آن را به خاطر دارید و در سطر نخست آن را وارد می نمایید، سپس ارقام کنترلی که بررسی کننده مخاطب انسانی می باشد، درخواست می گردد، ارقام 5 تایی را تایپ نمایید نماید. (چنانچه این ارقام خوانا نیستند، می توانید از دکمه آبی بازخوانی در کنار آن استفاده نمایید)

کاربر مطابق شکل زیر، شناسه کاربری خود که همان ایمیل او می باشد را در چهارگوش نخست و  ارقام کنترلی را در چهارگوش دوم وارد نموده است.

پس از فشردن کلید *ادامه* جاماسپ برای او یک نامه به مقصد صندوق ایمیل اعلامی، ارسال می کند. 

 

 

در اینجا کاربر وارد صندوق ایمیل خود می شود و ایمیل ارسالی از جاماسپ را می بیند. بهتر است هم پوشه Inbox و هم پوشه Spam صندوق ایمیل خود را بررسی فرمایید چون ممکن است که ایمیل ارسالی توسط ایمیل شما به اشتباه در پوشه Spam وارد شده باشد.

 

کاربر ایمیل ارسالی را باز نموده، و پین کد (PineCode) دریافتی را کپی یا یادداشت کرده، و در فرم ثبت نام مرحله قبل وارد می نماید.

 

و سپس کلید *ادامه* را انتخاب می کند. پس از این کار صفحه زیر ظاهر می گردد که در آن عملیات تغییر گذرواژه به پایان رسیده است و گذرواژه جدید برای حفظ امنیت بیشتر، به صندوق ایمیل وی ارسال شده است.

 

کاربر در صندوق ایمیل خود، نامه ای با عنوان *Your new Jamasp Password* دریافت می کند

در این نامه گذرواژه ماشینی و خودکار برای کاربر ارسال شده است، کاربر می تواند پس از ورود به جاماسپ  با گذرواژه دریافتی ( https://login.jamasp.ir )، گذرواژه دلخواه خود را با گزینه *تغییر گذرواژه* به سیستم معرفی نماید.

حساب کاربری